Türkmenistanyň Futbol Federasiýasy

  • Turkmen
  • Русский


SONKY HABARLAR

Ikinji okuw-türgenleşigiň netijesinde Aziýa Kubogyna gatnaşjak 23 oýunçy mälim ediler

 

Bilşiňiz ýaly, häzirki wagtda ýurdumyzyň futbol boýunça milli ýygyndysy Aziýanyň Kubogy – 2019-yň final bölegine taýýarlygynyň çäginde ikinji okuw-türgenleşik ýygnanyşygyny Türkiýäniň Antalýa şäherinde geçirýär. 30-njy dekabra çenli dowam etjek okuw-türgenleşiginiň dowamynda milli ýygyndymyz 25-nji dekabrda Owganystanyň milli ýygyndysy bilen ýoldaşlyk duşuşygyny geçirer.

Ýygyndy toparymyzyň baş tälimçisi Ýazguly Hojageldiýew ikinji ýygnanyşygyň jemi boýunça Aziýa Kubogyna gatnaşjak oýunçylaryň 23-sini kesgitlär.

Birinjiden tapawutlylykda ikinji okuw-ýygnanyşygyna “Aşgabadyň” oýunçylary Azady Annadurdyýew bilen Şiri Annaýew hem-de “Ahalyň” oýunçysy Yhlas Saparmämmedow çagyrylmadylar.  Olaryň ornuna Begmyrat Baýow bilen Ruslan Mingazow goşuldylar. Şeýle-de okuw-ýygnanyşygyna Annasähet Annasähedow gatnaşmaýar.

Futbol boýunça Aziýa Kubogyny eýelemek ugrundaky ýaryşyň final bölegi 2019-njy ýylyň 5-nji ýanwary-1-nji fewraly aralygynda BAE-de geçiriler. “F” toparçasynda çykyş edýän Türkmenistanyň milli ýygyndysynyň garşydaşlary Omanyň, Ýaponiýanyň hem-de Özbegistanyň ýygyndylary bolar.

 

2018-nji ýylyň 18-30-njy dekabry aralyklarynda Antaliýa şäherinde (Türkiýe Respublikasy) okuw-türgenleşik ýygnanyşygyna gatnaşýan Türkmenistanyň futbol boýunça Milli ýygyndy toparyn

SANAWY:

Familiýasy weady

Orny

Futbol kluby

Orazmuhammedow Mämmet

derwezeçi

“Altyn Asyr”

Astanow Nurgeldi

derwezeçi

“Altyn Asyr”

Annaorazow Serdar

goragçy

“Altyn Asyr”

Batyrow Gurbangeldi

goragçy

“Altyn Asyr”

Babajanow Zafar

goragçy

“Altyn Asyr”

Saparow Mekan

goragçy

“Altyn Asyr”

Geldiýew Serdar

ýarymgoragçy

“Altyn Asyr”

Hojaýew Resul

ýarymgoragçy

“Altyn Asyr”

Ýakşiýew Murat

hüjümçi

“Altyn Asyr”

Orazsähedow Wahyt

hüjümçi

“Altyn Asyr”

Titow Mihail

hüjümçi

“Altyn Asyr”

Annadurdyýew Altymyrat

ýarymgoragçy

“Altyn Asyr”

Baýow  Begmyrat

ýarymgoragçy

“Altyn Asyr”

Babaýew Batyr

derwezeçi

“Ahal”

Orazalyýew Döwran

goragçy

“Ahal”

Annagulyýew Güýçmyrat

goragçy

“Ahal”

Gurbanow Merdan

ýarymgoragçy

“Ahal”

Muhadow Süleýman

hüjümçi

“Ahal”

Annaýew Myrat

ýarymgoragçy

“Ahal”

Öwezmyradow Öwezmyrat

derwezeçi

“Ahal”

Ylýasow Wezirgeldi

ýarymgoragçy

“Ahal”

Durdyýew Didar

hüjümçi

“Ahal”

Mirsultanow Döwletgeldi

goragçy

“Merw”

Gorbunow Nikita

derwezeçi

“Şagadam”

Geldiýew Ata

goragçy

“Alaý” Gyrgyzystan

Tamurkin Ilýa

ýarymgoragçy

“Alga” Gyrgyzystan

Ataýew Ahmet

ýarymgoragçy

“Persela Lamongan” Indoneziýa

Amanow Arslanmyrat

ýarymgoragçy

“Buhara” Özbegistan

Mingazow Ruslan

ýarymgoragçy

“Pribram” Çehiýa Respublikasy

Seýdiýew Çaryýarguly

 

Toparyň ýolbaşçysy

Hojageldiýew Ýazguly

 

Toparyň baş tälimçisi

Muhadow Röwşen

 

Toparyň tälimçisi

Goçgulyýew Goçguly

 

Toparyň tälimçisi

Ekezow Ýakup

 

Toparyň tälimçisi

Şamyradow Maksatmyrat

 

Toparyň tälimçisi

Gylyjow Döwlet

 

Toparyň lukmany

Garaýew Begenç

 

Toparyň owkalaýjysy

Hajyýew Kyýas

 

Toparyň owkalaýjysy

Nurlyýew Sylapberdi

 

Toparyň iş dolandyryjysy